středa 27. listopadu 2019

deník 20 - nový byt

Přestěhovali jsme se do nového bytu! Mám z toho vážně radost, protože to vypadá, že je to naše poslední stěhování v Aarhusu. Tady už zůstaneme až do konce našeho pobytu v Dánsku.

Asi nejvíc mě těší, že je to byt na skvělém místě a že se mi v něm líbí. Dýchá dobrou atmosférou. Je velký, slunný, má dřevěné podlahy a zároveň nepraktické uspořádání místností, maličkou kuchyni a nevětratelnou koupelnu.



Dokonce má i svoje tajemství. Z kuchyně vedou dveře na malé točité dřevěné schodiště, které ústí ve sklepě a dá se jím projít na zahrádku! Viděli jste někdy něco tak skvělýho v bytě?

Není tady myčka ani tu nebyl žádný nábytek a vybavení. Dům je starý, přespříští rok se bude rekonstruovat. Ale je tu teplo, teplá voda a není tu plíseň.



Všude si dojdu pěšky. K moři, do centra i do Dokku. To je tak skvělý! I Vojta může pěšky do práce - univerzitní kampus máme přes ulici.

Říká se, že sehnat podnájem v Aarhusu je těžké. My jsme prošli procesem, popírání, přijetí, prázdnoty a nalezení. Nejdřív jsme si odmítali připustit, že bychom měli platit tolik za nájem a za zálohu a věřili, že to půjde vyřešit jinak. 

Doba v dočasném ubytování se krátila. Začala jsem doopravdy hledat nový podnájem. Nikdo nám neodpovídal. Thór byl jediný, kdo nás pozval na prohlídku a nakonec nám taky řekl, že by nás vzal. 



Děkujeme Thóre i ostatní, jsme moc rádi, že tady můžeme být.

Žádné komentáře:

Okomentovat