pátek 4. října 2019

deník 12 - můj první famfrpálový trénink


Na konci famfrpálového tréninku:

"Jdeš s náma na poradu týmu?"
"Bohužel. Jdu domů kojit."
"!??"

Zrudlý kouč rychle sbalil obruče a košťata a byl ten tam. A já mám za sebou svůj první famfrpálový trénink a velkou radost. Famfrpál je jedna z věcí, kterou jsem chtěla v životě vyzkoušet a ono to dopadlo.

Ještě teď mě všechno bolí. Na sportovním tréninku čehokoliv jsem nebyla už hodně dlouho. A famfrpál s Aarhuskýma Sovama bylo poctivý cvičení.

Trénink začal rozběháním a rozházením. Při rozhazování jsme se navzájem oslovali jmény, a tak jsem měla možnost se seznámit. Samozřejmě je v týmu kluk, který se jmenuje Tór. Když jsem mu nesměle hodila míč a zavolala Tór, podíval se na mě a řekl: “Jo, Tór jako ten bůh.” No očividně to jméno umí nosit.

Potom se hrálo tři na tři, na malém prostoru jsme měli udělat co nejvíc přihrávek. Moje tělo si vzpomnělo na školní léta hraní basketu a se spoluhráči nám to šlo jako po másle. Nechala jsem se pochvalovat a dotazovat “zda už jsem to někdy hrála”. Moje trojice se zdála silná, jelikož mě jako nováčka přiřadili ke dvoum hvězdám - Lucasovi a Mikkelovi. Mikkel mi pověděl, že byl právě čtrnáct dní v Praze trénovat pražský famfrpálový tým. Super začátek, no a pak trénink postoupil.

Mám pocit, že dál jsem byla dost mimo. Asi nejsem v učení se nového sportu úplně nejbystřejší. Třeba když se srovnám s mým bráchou, mám pocit, že bratr je úplný sportovní génius. Cokoliv vezme do ruky, vypadá u toho za chvíli jako profík. Já jsem na tomhle tréninku byla jakžtakž schopná pochopit, co se dělá na pozici střelce. 

Chudák Mikkel, který mě pak vyfasoval do dvojice jako druhého odrážeče. Říkal mi, že rád vyhrává. Se mnou neměl šanci. Prohráli jsme na celé čáře a ani zpětně vůbec nechápu, co jsem na tom hřišti měla jako odrážeč vlastně dělat.

Bylo to vzrůšo. Moc se mi líbilo, že celkově převládala pozitivní atmosféra, všichni se pořád povzbuzovali a chválili. Těším se na další trénink, jak se budu učit hrát a přicházet hře na kloub. Mám pocit, že když se učím něco nového a ještě něco tak prima "neproduktivního" a bláznivého jako je famfrpál = být stále mlád.

P.S.: Fotky bohužel nemám, protože jsem se styděla fotit. Tak snad sem časem nějaký dodám.

1 komentář:

  1. Ahoj Lenko, tady pražský famfrpálový tým. Máme velkou radost, že si famfrpál získává české fanoušky a hráče takhle v zahraničí. Ostatně díky tomu se i do Česka dostal. Kdybyste měli cestu do Prahy, rádi vás uvítáme. :D Přejeme hodně úspěchů a zdravíme Mikkela!

    OdpovědětVymazat