pondělí 16. září 2019

deník 8 - Mols Bjerge

V sobotu jsme vyrazili na výlet do národního parku Mols Bjerge. Sáhla jsem si na 5000 let starý kamenný kruh. Když sem se v kruhu chvíli zastavila a nacítila, přišlo mi, že to místo působí velmi staře. Podobný dojem mám z celé dánské krajiny. Jakoby zpoza záhybu cesty měla každou chvíli vyjít partička Vikingů.

Matěj v Poskaer Stenhus.
Procházeli jsme se přes trávou porostlé kopce se stromy a keři ověšenými zralým ovocem. Natrhali jsme si sladké hrušky, špendlíky a ostružiny. Sběr volně rostoucího ovoce je jedna z mých nejoblíbenějších činností. Možná proto mám tak moc ráda září.


Opravdu úchvatné místo pro mě byly tři trávou porostlé mohyly z doby bronzové. Kopečky, ze kterých byly vidět louky a moře. Sluníčko pěkně hřálo a my si užívali piknik na mohyle s výhledem na moře. Tomu říkám perfektní den.


Než jsme vyrazili domů, jeli jsme se ještě podívat na nejjižnější cíp parku - místo, kde je maják a setkávají se tam dvě moře. Úplně neuvěřitelně tam fučelo a byla mi fakt zima. Měla jsem zimní čepici a mikinu zaplou až k bradě. A dánové si kolem mě hromadně v občerstvení dávali zmrzlinu. Přirozeně, vždyť je ještě léto!


Žádné komentáře:

Okomentovat